2026.06.11
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.03.24
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.02.13
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.01.23
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2025.12.09
Tájékoztató az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2017. május 24-én kihelyezett ülést tartott az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottsága a Paksi Atomerőmű Tájékoztató- és Látogató Központjában. A bizottság tagjainak Hamvas István, az atomerőmű vezérigazgatója, Volent Gábor biztonsági igazgató, Farkas Gábor, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Energiaügyért Felelős Államtitkári Titkárság vezetője, valamint Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója tartott beszámolót.
Hamvas István felhívta a figyelmet arra,
hogy az egyik legfontosabb kérdés a megfelelő szakemberutánpótlás biztosítása,
mivel az új erőműben közel ezer szakképzett munkatársra lesz szükség.
Fichtinger Gyula kiemelte: a hatóság egyik elvárása, hogy minden nukleáris létesítmény (így Paks I. és Paks II. is) megfelelő számú és képzettségű szakemberrel rendelkezzen. A főigazgató beszélt arról is, hogy az építkezés során figyelemmel kell lenni a kölcsönhatásokra, amelyek érintik a már üzemelő létesítményt, valamint az új blokkok építését is. Mindez új megközelítést tesz szükségessé a hatóság részéről, továbbá Paks I-nek, Paks II-nek és az RHK Kft-nek szorosan együtt kell majd működnie.