2026.06.11
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.03.24
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.02.13
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.01.23
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2025.12.09
Tájékoztató az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
A Városligetben június 2-án és 3-án Egészségliget2007 címen juniálist rendeztek, amelyre meghívták az Országos Atomenergia Hivatalt is. A juniális programjában az egészségügyi felmérések mellett a biztonsági kérdések is központi szerepet kaptak. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium számos szervezete ott volt a bűnmegelőzés, a rendőrség tevékenysége és a börtönökben folyó munka iránti érdeklődés kielégítésére. A fellépők között ott volt a paksi neutron kommandó is. A nukleáris energiával kapcsolatos ismereteket a Petőfi Csarnok mellett elhelyezett Környezet, Energia összefoglaló névvel ellátott területen kaphattak az érdeklődők. Itt kaptak helyet a Fővárosi Vízművek és a Fővárosi Köztisztasági Vállalat képviselői is. Az OAH a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Társasággal (RHK Kht.) közös pavilonban vett részt a juniálison. A mellettünk lévő sátorban a Magyar Nukleáris Társaság és a FINE fiataljai tartottak műszeres bemutatót, előttünk az OÉVI mobil környezeti sugárzásellenőrző kocsija állt. Az OAH tájékoztató anyagokat adott az érdeklődőknek, az RHK Kht. posztereket, tájékoztató anyagokat és tudásfelmérő teszteket hozott a rendezvényre. A sátrak teteje felett lebegő nagyméretű kék luftballonok messziről is odavonzották az érdeklődőket. A luftballonon lévő színes atomka figuráját a gyerekek számára színezhető változatban is elkészítettük, amelyet zsírkrétával színezhettek, miközben a szülők a tesztet töltötték ki. A rajzolás és/vagy tesztkitöltés jutalmaként az atomka figurájával ellátott luftballont, valamint lehúzható matricát vihettek haza a gyerekek. Igen sokan jöttek oda a sátorhoz, időnként a szomszédos sátorok előtt is az RHK Kht. tesztjeit töltötték a lelkes érdeklődők. Sokan ott maradtak a tesz kitöltése után is, s érdeklődtek az atomenergia alkalmazásáról, a biztonságról, az atomerőművekről, az OAH-ról, a radioaktív hulladékok kezeléséről és a radioaktív sugárzásról. A kétnapos rendezvény próbára tette az OAH munkatársait is, bár fáradhatatlanul válaszoltak a nukleáris energia alkalmazásával, s az OAH tevékenységével kapcsolatos kérdésekre.