Az első beszélgetés - Résztvevők: Német László, az MKPK titkára, és Rónaky József, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója. A második beszélgetés - Résztvevő: Koblinger László, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese. A harmadik beszélgetés - Résztvevő: Lux Iván, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese. A negyedik beszélgetés - Résztvevő: Hegyháti József, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. igazgatója. Az ötödik beszélgetés - Résztvevő: Rónaky József, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója. A hatodik beszélgetés - Résztvevő: Kásler Miklós professzor, főigazgató főorvos, az Országos Onkológiai Intézet vezetője. A hetedik beszélgetés - Résztvevő: Gadó János, az MTA Atomenergia Kutatóintézet igazgatója. A nyolcadik beszélgetés - Résztvevő: Aszódi Attilla, a BME NTI igazgatója. A kilencedik beszélgetés - Résztvevők: Farkas József, akadémikus és Kovács András, az MTA Izotópkutató Intézete Sugárbiztonsági Osztályának vezetője A tizedik beszélgetés - Résztvevő: Kiss Ádám, egyetemi tanár, ELTE Atomfizikai Tanszék A tizenegyedik, utolsó beszélgetés: válaszok a hallgatói kérdésekre" />
2026.06.11
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.03.24
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.02.13
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2026.01.23
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2025.12.09
Tájékoztató az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
Az Országos Atomenergia Hivatal és a Magyar Katolikus Rádió (MKR) ismeretterjesztő rádiósorozatot készít "Beszélgetés az atomenergiáról" címmel. A sorozat minden második pénteken 15.00 órakor lesz hallható a Magyar Katolikus Rádió "Délutáni találkozás" című műsora keretében. A sorozat első adására február 22-én, pénteken kerül sor, amelyben Németh László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára és Rónaky József, az OAH főigazgatója lesznek Pécsi Krisztina riporter beszélgetőtársai. Németh László a Szentszék képviseletében vett részt a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség politikai testületeiben. A sorozat bevezető adásában a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szerteágazó tevékenységéről, az atomenergia és az egyház kapcsolatáról és a sorozat céljairól lesz szó. A 11 részesre tervezett sorozatban szereplő témák: a radioaktív sugárzás és hatásai, a nukleáris biztonság, a radioaktív hulladékok kezelése, a nukleáris technikák orvosi és ipari alkalmazása, az atomenergia biztonságos alkalmazásával kapcsolatos nemzetközi egyezmények, az atomenergetikai kutatások helyzete, az atomenergia jövője és szerepe a villamosenergia-ellátásban. A hallgatók kérdéseket tehetnek fel telefonon (255-3333), faxon (255-2299), és e-mailen (info@katradio.hu). Az utolsó adásban a hallgatók kérdéseire válaszolnak a szakértők. Az adás meghallgatható lesz az MKR honlapján és elérhető lesz az OAH honlapjáról is. A Magyar Katolikus Rádió vételi lehetőségei: Középhullám: Siófok 1341 kHz, Budapest 810 kHz, Szolnok 1341 kHz Kábel-TV: UPC, Műhold: AMOS-1, 4 fok nyugat, 11303 mHz. Internet: http://www.katolikusradio.hu Az első beszélgetés - Résztvevők: Német László, az MKPK titkára, és Rónaky József, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója. A második beszélgetés - Résztvevő: Koblinger László, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese. A harmadik beszélgetés - Résztvevő: Lux Iván, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese. A negyedik beszélgetés - Résztvevő: Hegyháti József, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. igazgatója. Az ötödik beszélgetés - Résztvevő: Rónaky József, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója. A hatodik beszélgetés - Résztvevő: Kásler Miklós professzor, főigazgató főorvos, az Országos Onkológiai Intézet vezetője. A hetedik beszélgetés - Résztvevő: Gadó János, az MTA Atomenergia Kutatóintézet igazgatója. A nyolcadik beszélgetés - Résztvevő: Aszódi Attilla, a BME NTI igazgatója. A kilencedik beszélgetés - Résztvevők: Farkas József, akadémikus és Kovács András, az MTA Izotópkutató Intézete Sugárbiztonsági Osztályának vezetője A tizedik beszélgetés - Résztvevő: Kiss Ádám, egyetemi tanár, ELTE Atomfizikai Tanszék A tizenegyedik, utolsó beszélgetés: válaszok a hallgatói kérdésekre